UPISI U PRVI RAZRED

Autor: Marina Vuco, 17. 5. 2022.

Dragi roditelji budućih prvašića,

službeni upisi u prvi razred bit će 8.6. (sri) – 10.6. (pet) u periodu od 9 do 17 sati u prostorijama stručne službe (gdje su bila i testiranja). Za upise se nije potrebno unaprijed naručivati telefonski već je potrebno da jedan od roditelja/skrbnika dođe i ispuni upisnicu te anketne listove za izborne predmete (vjeronauk i informatika).

Za učenike koji žele ići u produženi boravak roditelji će dostaviti potvrde/dokaze o ispunjenju jednog od sljedećih uvjeta za uključivanje u produženi boravak.

Prema Programu javnih potreba u osnovnom odgoju i obrazovanju Grada Zagreba za 2022. godinu (Službeni glasnik Grada Zagreba, broj 31 od 27. prosinca 2021.) prioritet pri uključivanju u produženi boravak ima:

- dijete čija su oba roditelja zaposlena ili dijete/djeca zaposlenoga samohranog roditelja, koji koriste pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi

- dijete invalida Domovinskog rata, ako je drugi roditelj zaposlen

- dijete s teškoćama u razvoju

- dijete bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja

- dijete koje živi u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima

- dijete koje prima dječji doplatak

Dokazi koje roditelji moraju dostaviti:

1. dokaz o zaposlenosti oba roditelja/staratelja ili o zaposlenosti jednog roditelja/staratelja (ako je riječ o samohranom roditelju): elektronički zapis e-radne knjižnice ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (iz eGrađana ili iz Mirovinskog)

2. dokazi o samohranosti roditelja: rodni list djeteta, smrtni list za preminulog roditelja/staratelja ili potvrda o nestanku drugog roditelja/staratelja ili rješenje Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju djeteta

3. dokaz o statusu osobe s invaliditetom i postotku invalidnosti: rješenje o statusu invalida Domovinskog rata s podatkom o postotku invalidnosti, odnosno rješenje o statusu osobe s invaliditetom i postotku invalidnosti

4. dokazi o pravu na zajamčenu minimalnu naknadu: rješenje Centra za socijalnu skrb o pravu na zajamčenu minimalnu naknadu.

5. dokaz o dobivanju dječjeg doplatka

Dokumente s dokazima o ispunjavanju navedenih uvjeta roditelji, odnosno staratelji učenika dostavljaju školi. Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih, kadrovskih i drugih organizacijskih uvjeta ne može povećati broj odgojno-obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija.

Veselimo se svim novim prvašićima!

Stručna služba

Ovaj mjesec: 2089