UPISI U SREDNJE ŠKOLE!!!

Autor: Tomislav Goldin, 1. 6. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

konačno je poznat vremenik prijave u sustav i kasnijeg odabira obrazovnih programa. Pravilnik o kriterijima vrednovanja vrijedi od prošle godine. Molim vas da obratite pažnju na datume i za posebne provjere znanja, ovisno o srednjoj školi. Od danas se djeca mogu početi prijavljivati u sustav i vršiti provjeru svojih podataka te se upoznati s samom aplikacijom.

Dragi roditelji,

na poveznicama

možete pronaći sve informacije o ovogodišnjim upisima.

Učenici s svojim postojećim CARNet identitetom (pristupni podaci za mail, e dnevnik, Teams itd) od danas mogu početi s prijavama u sustav(upisi.hr) - a to znači da mogu provjeriti svoje podatke i potražiti informacije o željenim srednjim školama.

*ako je neka ocjena ili neki administrativni podatak netočan - obratite se razredniku ili psihologu/pedagogu škole.

Učenici koji su prošli službeno profesionalno usmjeravanje ili zbog Rješenja o primjerenom obliku školovanja ili zbog velikih zdravstvenih teškoća - uskoro će dobiti svoja Rješenja na temelju kojeg imaju pravo na dodatan bod (zbog zdrav.tešk.- bod upisuje škola) ili odlaze u Gradski ured gdje nastavljaju proces upisa prema principu izravnosti (učenici s Rješ.o primj.šk.).

Tek 08.07.2020. kreće odabir željenih obrazovnih programa i škola – što znači da vaša djeca tek tada biraju do 6 smjerova odnosno škola koje žele. Upisi traju do 22.07.2020. Sve ostale specifičnosti oko posebnih provjera znanja ili dokumenata za određenu školu (mišljenje školskog liječnika, svjedodžba medicine rada, prijemni ispit, provjera znanja stranog jezika i sl.) – provjerite web stranicama škole ili ih zovite telefonom.

**Sportaši neka prate zasebne prijave svojim savezima i načinima bodovanja. Škola nema veze s unosom bodova.

**Svi bodovi na temelju visokog plasmana na natjecanjima znanja - odrađuju se u savezima za natjecanja. Škola nema veze s unosom bodova.

od 22.07.2020. do 24.07.2020. traje prikupljanje prijavnica (lista konačnog odabira srednjih škola) koje ove godine ne morate doći potpisati, već možete isprintati, potpisati, skenirati (slikati) i dostaviti mailom (dodatne informacije oko e-maila na koji ćete slati prijavnice - naknadno ćemo vam javiti).

25.07.2020. objavljuju se službeni rezultati i konačan poredak na ljestvicama.

***Dodatne bodove koje možete ostvariti, a škola upisuje su na temelju nepovoljnih ekonomskih ili životnih razloga:

- Učenik živi uz jednoga ili oba roditelja s dugotrajnom teškom bolesti;

- Živi uz dugotrajno nezaposlena oba roditelja;

- Živi uz samohranoga roditelja korisnika socijalne skrbi;

- Ako je kandidatu jedan roditelj preminuo;

- Ako je kandidat dijete bez roditelja ili odgovarajuće roditeljske skrbi.

Želimo svima sreću.

P.S.

Za sva ostala pitanja i nejasnoće, obratite se razredniku, psihologu škole ili CARNetu na 01 6661500 ili helpdesk@carnet.hr