pripreme za EKO DAN OŠ Remete

Autor: Ana Podvorec Uršić, 22. 3. 2018.

Eko škola OŠ Remete i ove godine će obilježiti Eko dan u srijedu 28.3.2018. Za taj dan pripremamo brojne aktivnosti - sadnja cvijeća i uređenje okoliša škole, premijera Eko himne OŠ Remete, prezentacije učenika na temu ekologije, Eko kviz i Filmić o aktivnostima Eko škole tijekom školske godine.

Osim toga, završavamo s kampanjom "Traže se baterije" i vršimo vaganje količine baterije za svaki razred.

Dragi učenici, dragi roditelji,

kao što već znate, naša škola je prije nekoliko godina dobila status Eko škole. Od tada posebnu pažnju posvećujemo razvrstavanju otpada, smanjenju zagađenja na našoj planeti, zdravoj prehrani  i drugim ekološkim temama. Svaka godine obilježavamo i Eko dan na kojem objedinjujemo ekološke aktivnosti koje smo radili tijekom školske godine te ih predstavljamo. Taradicionalno, na Eko dan  ili par dana prije, uređujemo i školsko dvorište , u školski cvjetnjak sadimo ukrasno bilje.

Ove godine Eko dan je u srijedu 28.3.2018 s početkom u 13:00 sati. To je zadnji dan nastave prije početka uskršnjih praznika.

Kako bismo se svi aktivno uključili u planiranje i pripremu Eko dana, ideja je da svaki razred osmisli svoj mini cvjetnjak. Prof. likovne kulture zajedno s učenicima sedmih razreda obojala je automobilske gume koje ćemo posložiti u školsko dvorište, a razredi će sami odlučiti što od cvijeća i ukrasnog bilja i na koji način žele posaditi u svoj mini cvjetnjak. Sadnja cvijeća bit će krajem ovog tjedna ili idući ponedjeljak ili utorak.

Ovaj tjedan imamo još jednu važnu kampanju „Traže se baterije“. Naša škola se uključila u akciju sakupljanja starih baterija. Svaki razred sakuplja baterije u svoj spremnik (sami odlučite što će biti vaš spremnik), a na Eko dan će se vršiti mjerenje sakupljenih baterija. No, tu akcija ne završava! I nakon Eko dana možete donositi stare baterije jer će još jedno mjerenje biti pred kraj školske godine, a razred koji sakupi najviše baterija osvojit će nagradu.

Sretno svima i uživajte u izgradnji čišćeg i ljepšeg svijeta.

« Ožujak 2024 »